nasia80
nasia80 nasia80
  • 22-03-2019
  • Mathematics
contestada

Need help don’t understand

Need help dont understand class=

Respuesta :

ChemBen
ChemBen ChemBen
  • 22-03-2019

The weight is proportional to the price. So if 10lb cost $18.24, quarter as much (2.5lb) would cost four times less($18.24÷4=$4.56).

Answer Link

Otras preguntas

what is 42/500 simplifyed
Who was the guy on the moon
Is this statement true or false? Ashcan School artists like John Sloan, who painted Passing Through Gloucester, painted in the style of Realism using loose b
How to turn 0.204 into a fraction?
3y+2=9x-4 solve for yhurry please
What are differences and samilarities in eukaryotic cells and prokaryotic cells?
list the main goals of our constituti202
The total cost of dinner is divided among five friends. write an expression to represent the cost for each person for a dinner that costs d dollars. then find t
Simplify the following: 4.5x10 raise to the power of -16/ 9.0x10 raise to the power of 5
What does lady Macbeth do to aid in the assassination plot?