rehana1320067494 rehana1320067494
  • 24-02-2019
  • Mathematics
contestada

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP class=

Respuesta :

jimrgrant1 jimrgrant1
  • 24-02-2019

Answer:

C

Step-by-step explanation:

To find the cost per gallon ( unit cost ) divide cost by number of gallons purchased, that is

cost per gallon = [tex]\frac{35.38}{12.2}[/tex] = $2.90 → C

Answer Link

Otras preguntas

True or FalseIf the answer is true, write "true" on the line. If the answer is false, replace the underlined wordor phrase with one that will make the sentence
Assume that the required reserve ratio is 20 percent. A business deposits a $50,000 check at Bank A; the check is drawn against Bank B. What happens to the exce
_______ is the general term for a large, megalopolis-like urban complex that is formed by the coalescence of two or more metropolitan areas. Edge City Conurbati
determain weather (3,-5) lies in the graph of y= -3x+4
Prior to cell theory and germ theory, in the 1600s-1800s, some scientists supported the theory of spontaneous generation. The theory proposed that living (cellu
Two particles with oppositely signed charges are held a fixed distance apart. The charges are equal in magnitude and they exert a force on each other. Half of o
What was President Jackson's plan for dealing with Native Americans?
Acquired immune deficiency syndrome was identified as a disease during which decade
When did the war in Italy end
Sarah is taking an African American history class, and she is the only white person in her class (everyone else is African American). Research suggests that, be