2006brenna 2006brenna
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

$1.80 for 2.25 kg of onions, how many does it cost per kg

Respuesta :

jennagamblin
jennagamblin jennagamblin
  • 22-01-2019

Answer: $0.80 per kg of onions


Step-by-step explanation:

1.80÷2.25=0.80

2.25÷2.25=1

0.8/1=0.80

Answer Link

Otras preguntas

How to find the mass of an object given volume and density?
Why are organic materials considered sediments but not minerals? and the subject is actually Earth Science but apparently people don't do that.
needs help with linear equations got 10 questions in all the picture posted is the first one.
The checkbook balance of Sunfresh, Inc. is $6,917.63. The bank statement shows a balance of $8,737.35. The bank statement showed interest earned in the amount o
WHICH of the following are procedures by which the us constitution can be formally changed? Select all that apply. Congress proposes an amendment by a two thir
A bag of grass with soil sells for $12.50 and it can cover (10)^6 square inches of ground. what is the price of covering 2 acres land
HURRY PLS!!!!! In fitting you bike helmet which textual evidence supports the importance of wearing a helmet? A. Adults should positive role models for kids by
Which of the following are factors of production? A) Capital & Land B) Scarcity & Shortages C) Technology & Productivity D) Economics & Busine
who is good with making connections .
Amber had 3/8 of a cake