nalsewd nalsewd
  • 22-12-2018
  • Mathematics
contestada

Help plzzzzz I don’t know this

Help plzzzzz I dont know this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-12-2018

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

The graph shows you that 4 pounds of apples (and no cranberries) can be purchased for $24. Thus each pound costs ...

... $24/(4 pounds) = $6/pound

Answer Link
Ana1311
Ana1311 Ana1311
  • 26-12-2018
4 pounds of apples cost $24
So $24/4=6
6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

List of all caribbean countries and their capitals
Consider the polynomial function f(x)=3x^6+30x^5+75x^4. Describe the functions end behavior. Determine the function’s zero’s. Graph the function below
What class of hard hats does NOT protect you from electrical shock?
What happened after world war ii that changed the economic and political makeup of the middle east?
Imagine that you’ve taken a job as a city planner. Your first task is to find out how many people live in your city. Then, you’re asked to find out how large of
The planetary wind belts in the troposphere are primarily caused by the
What were the main reasons for social unrest and demands for reform in Latin America from the 1950s to the 1970s? the spread of Marxism and one-party rule the i
What is the name of a café where you can have access to the internet? Je vais____
an analogy is made between all of the following pairs except
How much force does it take to break a raw egg?