eli7558 eli7558
  • 25-10-2018
  • Mathematics
contestada

The price of p of an ice cream is 3.95 plus 0.85 for each topping t on the ice cream

Respuesta :

gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 25-10-2018

Answer:

4.80

Step-by-step explanation:

add them up 4.80 dollars

Answer Link
BlackExodus BlackExodus
  • 25-10-2018
the price of an ice cream can represented by the expression p=3.95+.85t
Answer Link

Otras preguntas

Give possible reasons for the poor performance of the monopolies​
HOW AUTHORS ON PAGE 224 AND 233 OFFER DIRECTIONS TO THE READER. BE SPECIFIC.
A group of words that do not have a subject and a verb is called a _____. preposition phrase clause verb
Data concerning three of the activity cost pools of Pembrooke LLC, a legal firm, have been provided below: Activity cost pools Total activity Total cost Researc
I need help understanding how to answer this question: List the sides in order from the smallest to the largest.
Was haben Sie Leute gemacht?: Schreiben Sie Sätze im Perfekt. Achten Sie die Kasusfromen (Akkusativ und Dativ)! 1. geben: ich// mein Bruder // meine alte Schult
Read the text and sentences and match each sentence with its correct furniture and price. José, Susana, Pablo, and Maria are all shopping for their home. Read t
Help, Help, Help, Help, Help,
Ophelia Inc. just learned that Patton Inc., one of its customers with an outstanding accounts receivable balance, filed for bankruptcy. Assuming that the compan
PLZ HELP ASAP The white triangle drawn on the road sign in the picture has a height of 8 and a base of 5 which formula would be correct to find the area of this