ashleibrown22 ashleibrown22
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

Unit rate of 5 pizzas for $12

Respuesta :

cmhiggins1 cmhiggins1
  • 24-10-2018

Answer:

AWNSER AWNSER AWNSER

Step-by-step explanation:


Answer Link
jaymil6530 jaymil6530
  • 24-10-2018

$2.40 for each pizza

divide 12 by 5 to get the answer which is 2.4

Answer Link

Otras preguntas

Why does it take 3 copies of 1/6 to show the same amount as 1 cooy of 1/2
CHAPTER II—THE SHE-WOLF, an excerptFrom White FangBy Jack LondonBreakfast eaten and the slim camp-outfit lashed to the sled, the men turned their backs on the c
can u help plzzzzz??
The joule is a metric unit for A. force. B. power. C. energy. D. electric potential.
Who discovered America
52 is what percent of 50
While primary production refers to the synthesis of plant material, secondary productivity refers to the synthesis of _____. water ecosystems all abiotic factor
What are the key similarities between Leo Tolstoy’s The Death of Ivan Ilyich and Edvard Munch’s painting The Scream?
2013 honda gas tank holds 17.2 gallons. how many pounds of carbon dioxide are produced by burning an entire tank of gas
what would you measure a cooking pot by