vitanoeymailcom5675 vitanoeymailcom5675
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers for 3 dollars what is the cost of 1 marker

Respuesta :

rjr0112
rjr0112 rjr0112
  • 23-10-2018

Answer:

.15 cents per marker

Step-by-step explanation:

3/20

Answer Link

Otras preguntas

Help!!!! Many people volunteer their time to help others, either through non-profit organizations, churches, or other charitable venues. Write an essay convinci
If MN = 5, NO = 13, then LM = (Blank 1). (Round your answer to one decimal place, as necessary.)
As Janice quietly thumbed through the newspaper: Deeter prepared a hearty breakfast: the dog eagerly consumed the scraps of bacon that Deeter dropped on the new
simplify (4+√3)(4-√3)
write the first 10 multiplies of 6 and 8 pairs of numbers and find this LCM​
Problema de Matematicas En una fábrica de papel se han elaborado, 238 942 rollos de papel higiénico, 763 924 rollos de papel toalla y 73 947 rollos de servillet
√25x+75 +3√x-2 =2+4√x-3 +√9x-18
write down any four health service which are provided by nepal government ​
I need help please if you know help me with this, thanks
The formula for the area of a triangle is A = kbh, where A is the area, b is the base length, and his the height. Solve the formula for height, h.