kyra2992 kyra2992
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Oranges cost $2.00 for eight , you need 15 . How much will it cost

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 23-10-2018
15×.25=3.75 for 15 oranges
Answer Link
dancer110 dancer110
  • 23-10-2018
15x25 is 375 turn it into money and its $3.75 for 15 oranges
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

The stage of plot that comes directly after climax is called _____The conflict lessens and leads to the story’sconclusion in which stage of plot?
Which best explains why protecting public health is an important duty of state government?
to make a fruit salad Marvin mixes 1 3/4 cups of diced peaches with 2 1/4 cups of diced pears how many cups of peaches and pears are in a fruit salad
Can you check my work for this worksheet?
What is the best way to stay healthy and not get any kinds of fat??
what is the square root of 18457
After 2 minutes, a total of 2 baskets were made. After 3 minutes, a total of 3 baskets were made. How many baskets were made between 9 and 10 minutes?
how much cups equal a gallon
What makes the phosphorus cycle different from the carbon cycle? a. Phosphorus is abundant throughout the biosphere, and carbon is not. b. Unlike phosphorus,
How does polarizing filter reduce glare?