teal557 teal557
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

If 7 sandwich rolls cost $1.26, how much will 25 rolls cost?

Respuesta :

KennyStudys
KennyStudys KennyStudys
  • 25-09-2018
$4.5 since 1.26/7 is .14 and need 25 so it’s 4.5
Answer Link
vkyles vkyles
  • 11-03-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The speed of the giraffe is 250% of the speed of the squirrel.if a squirrels speed is 12miles per hour,find the speed of the giraffe.
All of the following are possible source of error in a scientific investigation except for? A)Discovering new variables as the experiment proceeds B)Not control
Which best describes electromagnetic waves moving from gamma rays to radio waves along the electromagnetic spectrum
True or false. myofibrils are the repeating units, aligned end to end, which make up muscle fibers?
__________ is the term for an expert on a particular aspect of local life.
Read this excerpt from a play. JUNE and SYLVIO speak to MR. TELLER in the driveway of their farmhouse. It is raining hard, and they all carry umbrellas. A dog s
What would happen in an ecosystem without decomposes
solve this problem 6/2+8x 2=
Graph the data in the table below. Which kind of function best models the data? Write an equation to model the data. X Y 0 4 1 8 2 1
Last year 49 people adopted a manatee through fia’s foundation. This year 15% more people adopted a manatee. How many people adopted a manatee this year?