raynaong raynaong
  • 24-09-2018
  • Mathematics
contestada

A pound of chocolate costs 8 dollars. Rafael buys ‘p’ pounds. Write an equation to represent the total cost ‘c’ that Rafael pays.

Respuesta :

badasswithabow badasswithabow
  • 24-09-2018

8c=p

hope this helps!

Answer Link
damaturu1212
damaturu1212 damaturu1212
  • 09-11-2021

Answer:

8p=c

Step-by-step explanation:

Ver imagen damaturu1212
Answer Link

Otras preguntas

I have a test tomorrow
A pair of pants cost 50% more than a tie. A shirt cost 25% more than the same tie. By what percentage is the cost of the pair of pants greater than the cost of
Please help i will mark brainly
what is 5 with a exponent of 2 in standard form?
The multiplication inverse of -3 is?
Compare and contrast the two characters in these passages. In your answer, be sure to identify the setting of each passage and the conflict faced by each boy. H
________ triggers stomach pangs. Eating as a response to boredom and stress is an example of ________ blank 1 options: a chocolate cake on display, going withou
What base-ten number is 14 tens and 4 ones?¿
WHY DOES EVERY BRAINLIEST ANSWER NOT TELL YOU THE ANSWER AND IT JUST EXPLAINS SOMETHING IRRELEVANT I GARUNTEE THAT IF YOU REPLY TO THIS WITH SOME BIG LONG PARAG
Which of these had correct parallel structure