brendangeary1771 brendangeary1771
  • 21-09-2018
  • Mathematics
contestada

Alison bought one t-shirt for $10.20 and another for $18.90 what is the total amount she spent?

Respuesta :

simplyfaith03
simplyfaith03 simplyfaith03
  • 21-09-2018

10.20 + 18.90 = $29.10

Answer Link

Otras preguntas

How do you fill this in Ik not sure
Sylvia is saving to buy a new terrarium for her Iguana she saves $2 the first week 4$ the second week $8 the third week and so on how much total money will sh
Please if anyone can help me
ou are given two jars, each of which contains an unknown substance. You are asked to determine if the substances are different from one another or if each jar c
Which statement best describes the relationship between the two figures
Foraging bees often move in straight lines away from and toward their hives. Suppose a bee starts at its hive and flies 680 m due east, then flies 430 m west, t
Three observers watch a train pull away from a station toward the right of the platform. Observer A is in one of the train’s cars; Observer B is on the station
Two students are having a party. They want to make treat bags for their guests. They want each bag to be identical with nothing leftover. They have 24 Silly Ban
Answers? Cause I’m sleepy
which is the better buy 3 pounds for $8.31 or 5 pounds for $12.95