aaron10neymar aaron10neymar
  • 21-09-2018
  • Mathematics
contestada

Four friends ordered two pizzas the cost of each pizza is $13.80 about how much will it cost for both pizzas

Respuesta :

lucielchoi707
lucielchoi707 lucielchoi707
  • 21-09-2018
13.80 x 2= 27.60

1 pizza equals 13.80 so two pizzas will be twice that money amount. Both pizzas will cost $27.60.

I hope this helped
Answer Link
chewygamerz
chewygamerz chewygamerz
  • 21-09-2018

13.80 * 2 = 27.60


Is this what you're looking for?

Answer Link

Otras preguntas

what do you mean by efficiency of a machine?​
Write an essay explaining three reasons the Southern states seceded (withdrew) from the Union which lead to the American Civil War. Please no links, just the f
find the length of x. help please !
How do you write 110% as a fraction, mixed number, or whole number? pls help me :))
i got a wap who wants it
When plants carry out photosynthesis thechemical called _____ traps light energyTheenergyis used to combine raw materialsto make______The process mainly happens
DoneJournal Entries - Simple.docxDate TransactionJan 2 Started business with casa $25000 -Jan 3 Paid 560.000 cash on the purchase of equipmees costieg 580.00.Pu
PLEASE HELP ASAPPPPPPPPPPP​
Please answer this question in the picture dont just answer for points
Please select the word from the list that best fits the definition where the energy in food is stored until it is released