mchightower mchightower
  • 23-08-2018
  • Mathematics
contestada

you buy 3.7 pounds of trail mix. The mix cost $2.79 per pound. what is the total price for the trail mix

Respuesta :

teetee09
teetee09 teetee09
  • 23-08-2018
Your going to multiply 3.7 times 2.79 and your answer is going to be 10.323
Answer Link

Otras preguntas

Water moves between the ocean, atmosphere, and land. In which form does water enter the atmosphere?
According to the school survey 12% of the students at Rockwood high school speak Spanish there are 36 students at the school who speak Spanish how many students
Blood pressure is a cognitive process because it is observable with lab equipment. true or false
there is my question
What is likely to happen in the long term if the Earth continues to absorb more energy than it emits?
the former mission is now called the
DESCRIBE how thermal energy and temperature are similar. How are they different?
During the election for class president 40% of the students order for Jennifer and 60% of the students voted for Kevin 300 students voted in total how many mor
Which is most likely an acquired trait in horses? A. color of fur B. length of ears C. ability to run D. a slight limp
Why did Hitler want to kill the Jewish people?