FRoStyDaSnoWmAn
FRoStyDaSnoWmAn FRoStyDaSnoWmAn
  • 23-06-2018
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 16 pounds (lb) of sugar cost 4$:

The table below shows a correct representation that 16 pounds lb of sugar cost 4 class=

Respuesta :

afrazi01p8qv5j
afrazi01p8qv5j afrazi01p8qv5j
  • 23-06-2018
This is true. If you count the number of lbs, you get 16 and if you count the number of dollars in the same length, you get $4.
Answer Link

Otras preguntas

The Industrial Revolution has been described as a mixed blessing. Do you agree or disagree? Support your answer with text references.
What were the relative resources of the North and South in the U.S. Civil War?
The relationship between humans and their digestive bacteria can be described as... A) Commensalism B) Competition C) Mutualism D) Predation
During the European Enlightenment the democratic idea emerged that governments get their power from __________.
What is, 18 5/12+8 10/17+23 7/12+28 7/17
Which three of these ideas are part of Roosevelt’s foundation for a strong democracy? Choose one answer from each group. Type the LETTER ONLY for each answer in
Laura cuts 64 inches of ribbon into two parts and gives her mom one part.Laura's part is 28 inches long.Her mom cuts her ribbon into 6 equal pieces.How long is
Ashley has 500 songs in his music player. Every week he adds 10 songs to his collection. How many songs will he have in his music player after 20 weeks?
Mao Zedong led the ___ on the Long March. a. Nationalist Party b. People's Liberation Army c. New Life Movement d. People's Republic of China Army
I am sick of the reprimands I get from my driver's ed instructor! a.warnings b.scoldings c.threats d.routines