riddick1992 riddick1992
  • 26-02-2016
  • Mathematics
contestada

If 31/2 pounds of bananas cost $.98, how much would one pound cost

Respuesta :

abbyisawesome38
abbyisawesome38 abbyisawesome38
  • 26-02-2016
It would cost about 28 dollars for one pound
Answer Link

Otras preguntas

I just need the answer. ( look at the picture )
Remembering a fact or principle is which type of memory a. Episodic b. Semantic c. Procedural d. Implicit
Please can someone help? ​
4/9 is in lowest terms. A. True B. False
Write down the temperature shown?
The diameter of a cylindrical propane gas tank is 6 feet. The total volume of the rank is 1017.9 cubic feet. Find the length of the tank. (Round your answer to
What is the correct way to write this sentence? Years ago, the city dictated that the dunes must be protected-not taken for granted-so they could enjoy the natu
How should this sentence be changed to correct the error in point of view? My sister is incredibly smart, you can always depend on her to give great advice. Cha
If b = 9 cm, c = 7 cm, and m∠A = 70°, what is the approximate area of ABC?
Write as an ordered pair. 4x+2y=16 and -4y+x=4