manamanu1202 manamanu1202
  • 24-05-2018
  • Mathematics
contestada

ribbon candy costs $2.50 per oot. how many can you buy if you have $11.25?

Respuesta :

Human15
Human15 Human15
  • 25-04-2019

Answer: 4 times

Step-by-step explanation:

2.50 x 4 = 10

I tried different numbers

Answer Link
ahideefg ahideefg
  • 01-03-2021

Answer:

4.50

Step-by-step explanation:

So, 4.50 feet he can buy if he has $11.25.

Answer Link

Otras preguntas

On a math test, do a first pass through the test and solve all of the problems you can do easily.
If the width of the rectangle is three times the length and the perimeter of the rectangle is 72 ft, what are the length and width of the rectangle?
How is the structure, function and position of the crayfish nerve cord different from the rat's spinal cord?
What is an organ that produces enzymes that break down nutrients
Each of the following was part of the mummification process except __________. A. the body was wrapped in cloth B. priests wrote spells on the coffin C. the maj
Nepal is different from Bhutan in that it _____.
What is the answer to #1-9, 12 points
My social studies teacher, Ms. Galvez, rolled her eyes at me and I rolled my eyes back at her. The Man was always coming down on me, just because I go through s
A healthy human heart beats about 1,533,000 times in a year. A sparrow's heart beats about 241,776,000 times in a year. About how many times faster does the spa
The initial link in the system of emergency resources known as EMS is: the fire and police departments ambulance services medical professionals the witness to a