Sydney021
Sydney021
23-05-2018
Mathematics
contestada
Don’t know how to do this please help.
Respuesta :
DatOneNOnlyAsian
DatOneNOnlyAsian
23-05-2018
The answer is Goat feed. $0.85 per unit
Answer Link
mmpeachey107
mmpeachey107
23-05-2018
Goat feed sells at the highest unit rate. I got this by taking the total cost of each feed and dividing it by the total pounds of each and seeing which one was highest.Hope this helps! Can I have Brainliest?
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
The element of the garden in “Rappaccini’s Daughter” contributes to the theme of: A. Man vs Nature B. Man vs Woman C. Man vs Man D. Man vs Himsel
A sapling, or young tree, is planted in a garden. After 3 years, it is 180 cm tall. After 7 years, it is 368 cm tall. What is the height of the tree after 10 ye
for this sequence 5,25,125,625 what kind of sequence is that?
which of the following does not affect the cost of automobile insurance
there are 24 hours in a day scientists tell us that we should sleep for 3/8 of a day how much time should we spend sleeping
Penny measured the time that it took her rat to run through a maze. She conducted the experiment 10 times and recorded the set of data below. Times: 67 s, 69 s
explain why british believe they had the right to levy taxes on the american colonists
what is the main occupation in New Hampshire
Which theory was developed to jusify investing in Joint-Stock Companies for the New World? Capitalism Mercantilism Agriculturalism Manorialism
Which element of plot structure refers to the building up of conflicts and action? A. Climax B. Lusis C. Exposition D. Desis