Ruby763 Ruby763
  • 23-02-2016
  • Mathematics
contestada

what is the price per square inch on a pizza that is 8 inches and costs $7

Respuesta :

TessaGrayHerondale
TessaGrayHerondale TessaGrayHerondale
  • 23-02-2016
0.875. Because 7/8=0.875. So, each piece is worth $0.875.
Answer Link

Otras preguntas

1.An 8-kilogram bowling ball is rolling in a straight line toward you. If its momentum is 16 kg•m/s, how fast is it traveling? 2.A beach ball is rolling in a st
what does 9 to the 13th power equal?
the Hub of the shipping trade in North American was in?
you buy six notebooks and a backpack. The cost of the backpack is$ 17.90. You pay 6% in sales tax. Your total bill is $30.74 how much does each notebook cost?
how do you read BC in year
csc^2 θ − 4 = 0 find all solutions to the given equation
think about the natural resources near you. what are the things that you made your family decide to live where you do?
rob colored one fourth of a rectangle what is another way to name one fourth
apply distributive property 2(7g + 7)
how to write a sentence for 48 divided by 9 equals 5 remainder of 3