annonomus4215 annonomus4215
  • 24-04-2024
  • Business
contestada

Which is the best buy based solely on cost per ounce?
1) Pearl Milling Company: 24 ounces for $2.82
2) Hungry Jack: 27.6 ounces for $2.

Respuesta :

Otras preguntas

Rachel wants to reduce the size of her photo which factor listed the below would scale down (reduce) the size of her picture the most
Brandon buys a radio for 43.99 in a state where the sales tax is 7%
what is the value of w in the equation 1/2w+7=2w-2
A car travels west for 240km in 4hr. What is the cars velocity?
What is the policy of conquering foreign lands
Michael Jordan has a career average of 30.4 points per game is a fact or opinion explain
Stephanie had 7/8 pound of bird seed she used 3/8 pound to fill a bird feeder
A car travels west for 240km in 4hr. What is the cars velocity?
Suppose that a local trout population exhibits exponential growth by doubling every 4 years. Considering that the initial population were 250 trout, answer the
Help please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!