thalsey3881 thalsey3881
  • 23-04-2024
  • Mathematics
contestada

12 cans are priced at 7.99 and 24 cans are priced at 12.99 calculate to find the better buy

Respuesta :

Otras preguntas

A car travelling at 45 mi/hr (20.1 m/s) comes to rest in 4 seconds. Find the acceleration of the car in m/s2.
5 sentences with the word clarify. Please Thanks
what does n equal in 2(n+5)=-2
sue uses the expression 8x3,000 8x200 8x9 to help solve a multiplication problem . what is sues multiplication problem?
why is it important to learn refusal skills? A. to protect yourself from risks B. to prevent social burnout C. to alleviate somatic pain D. to boost self-confid
How did the age of enlightenment play a role in independence?
Two inches equal approximately how many centimeters?
What do all flexible objects have in common?
What is one advantage that helped the North to win the Civil War? A. Better military leadership when the war began B. A warmer climate C. Mo
what is symmetry; in one complete paragraph please