terellswift35 terellswift35
  • 22-04-2024
  • Mathematics
contestada

You buy vegan butter for $3 a pound. One portion of onion compote requires 2 oz of vegan butter. How much does the vegan for one portion cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Question 4 (1 point) Which of the following lines is perpendicular to y = 2x - 1? a b x + 2y = 8 2x + y = 4 2x - y = 1 x - 2y = 6
Which are actual rivers in Florida? Halacoochee Hillsborough Talakoobe Caloosahatchee
Freddie took a math test and got 36 correct and 9 incorrect answers. What was the percentage of correct answers?
Select the real world problem that could be solved using a proportion. Sheila travels 210 miles in 3 hours.At this rate how far will she travel in 7 hours? Shei
Any ideas for a 2020 Christmas List for a girl? Any recommendations ?
Do you know what to do?
\\\\\SYSTON NOKINY ARRYAN NEWS || 关 az A、 Ast was
Find the measure of the arc or angle indicated. a. 59 degrees b. 44 degrees c. 34 degrees d. 61 degrees
If Michael's dirt bike has a full 2-gallon tank. and runs through 1.5liters every 30 minutes of constant riding. how much gas will he have left after 2 hours an
Why is gerrymandering a problem for the House of Representatives but not the Senate?