izzzzzz4120 izzzzzz4120
  • 21-04-2024
  • Mathematics
contestada

You work for a flower company. you sell roses at these prices: 3 roses for $4.80, 6 roses for $9, 12 roses for $14.40, and 36 roses for $45. what is the unit cost per rose for the worst deal?
a. $1.20
b. $1.25
c. $1.60
d. $1.80

Respuesta :

Otras preguntas

Solve w = 9x + 5 y for y
what is your fav show
Dave's favorite baseball team has won 10 fewer games than Kimiko's favorite baseball team. Write an algebraic expression for the number of games Dave's favorite
8th pre-algebra, WORTH 30POINTS! In basketball, players score points by making free throws worth 1 point each, field goals worth 2 points each, and field goals
Derrek wants to find another way to show 6 thousands. Which value is equal to 6 thousands?
Please help ASAP 17x - 4(4x - 3)
2 614 eft 3. 9m Please help
does the table represent a function
7 is the bracket from the quotient of 48 divided by the sum of 5 and difference of 11 and 8​
Help please ......................