Jessietorres37431 Jessietorres37431
  • 22-03-2024
  • Business
contestada

The cost of making or buying goods for sale is an example of what?
a. Administration Costs
b. Payments to Employees
c. Cost of Sales
d. Revenue

Respuesta :

Otras preguntas

read the passage from "how to prepare for a road trip" You're about to graduate from high school. You're starting college, or a new job, in a month. Sure, you c
Find 20% of 450. Help I need help
Show ur work And Check it
HeLP meeeee pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees
Is LinkedIn Automation Software Really Good for B2B Businesses?
Plz help :] it's for my geometry class! It'd due tomorrow!
Which of these statements best describes the relation shown in Item 1? A. a function that is one-to-one B. a function that is many-to-one C. a function that
3.14 Quiz: After Independence for k12 member plz help asap i will give u 34 point for all 5 question here are the question: 1:What contribution did Benjamin Tal
Been stressing out on this can anyone help
match the def. NEED ASAP-Champlain discovered rich fishing ground-Marquette English sea dog who plundered the Spanish navy -Cabot discovered the Pacific -Drake