rypaaige6723 rypaaige6723
  • 23-01-2024
  • Computers and Technology
contestada

What enables you to type a URL in your browser that is a user-friendly name instead of an IP address to reach a website?

Respuesta :

Otras preguntas

a/b * b/2a for a=0, b=0
*easy question* How many doses does a cookie cost? How much does a brown?
0.9 x 1.1= please help so confused!!
How do radioactive elements affect human health? Describe each effect in detail. (at least 5 different effects on human health) THANKSS!
Color this answer gold. 13 A 36-oz box of cereal costs $5.04. What is the cost per ounce? ​
Sabina, funke and Ajibola shared a cash prize in a competition. Sabina received#27. funke received 8 /9 of Sabina's share and Ajibola received 7/9 of Sabina's s
what does rue contribute to katniss? i need 3 examples
Write an essay about health is wealthat least 300 words​
A 6 inch personal pizza has 580 calories, with 240 of those from fat. A 12 inch pizza is cut into 8 slices. Estimate the number of calories in one slice of a 12
More advanced recording technology was developed during the Romantic period. What Is NOT one of the recording devices created during this time? A. The carbon b