verdelusjanessa verdelusjanessa
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

An 8-pack of sponges costs $2.16. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

Divide. 7045 ÷ 15 A.46 14/15 B. 469/1 15 C.469/23 D.479
12 + 5/3 b + 11 - 18 = 20 x =
Which of the following is considered a physical property of a substance?
First person to answer gets BRAINLIEST! HELP Pls. Pls provide a pic of your work.
How do reference resources help improve vocabulary?
what are the componets of environmental Scuence and how does the innterdependence of organisms impact the enviorment?​
6-3x=5x-10x+20. What is the value of x?
Select all the ratios that are equivalent to 8: 6. 4:3 6:8 16 to 12 10:8 7:5
please help me answer this i have only 10 mins left !!
Josie is proofreading her book report using this checklist. Which sentence needs revision? A) To find out what happens, you will have to read the book. B) The