daltoncruzen daltoncruzen
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

At a cost of $4 per pound, how many ounces of rolled oats can be bought for $1.30?

Respuesta :

Otras preguntas

List 4 physical properties that describe a liquid.
how is human life depends on the oceans​
what is the force that moves the continents? Conduction Convection Radiation Conveyor belt
help plsssssssssssssssss
Kia's grandmother gave her $10. She bought a magazine for $3. She wants to buy can candy bars that cost $2 each. How many Candy bars can Kia buy?​
Find the area of a square with side = 6 cm
Question 15 Okay, here comes a really tough question. Choose the correct statement: Because I have no credit and no one to help me get my first credit card, I A
can someone help me please
Find the equivalent fractions and highlight common denominators 2 4 8 10 12 14 3 6 9 12 15 18 21 4 3 5 7 6 1 2 16 20 24 28 4 12 8
Kayla has already run 8 miles on her own, and she expects to run 4 miles during each track practice. How many track practices would it take for Kayla to run 36