ivantheweeb7 ivantheweeb7
  • 22-01-2024
  • Business
contestada

Tina sells cookies. What is Tina's ROI?
Production cost: $5.30/box of cookies
Selling price: $9/boxes of cookies

Respuesta :

Otras preguntas

5k -8 = 7. what is k?
How to work out fractions
1+4=5 2+5=12 3+6=21 8+11=?
What nation did the Syria, Jordan, and Egypt fight in the Six Day War in 1967? A. Saudi Arabia B. Israel C. Iran D. Iraq
Mammals that lay eggs are termed A. Monotremes. B. marsupials. C.placentals. D.bird-like.
Anna wants to take fitness classes. She compares two gyms to determine which would be the best deal for her. Fit Fast charges a set fee per class. Stepping Up c
The local skating rink pays marry a fixed rate per pupil plus a base amount to work as a skating instructor. she earns $90 for instructing 15 students on Mo
The Federal Reserve System is overseen by the seven-member: A. Vice-President B. Congress C. The Central Bank D. Board of Governors
This government entity is the part of our checks and balances system that decides whether a law is within the guidelines of the Constitution: Legislature Suprem
To make a drop shadow larger what should you change about the drop shadow in gimp