glenmoser43 glenmoser43
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

peanuts cost 1.60 per pound and raisins cost 2.30 per pound brad wants to make 8 pounds of peanut and raisin mixtures that cost 2.20 per pound how many pounds of peanuts and raising should be used

Respuesta :

Otras preguntas

With regard to the Electoral College is it believed to be the most democratic way to elect the president and vice president, encouraging states to give responsi
Publication date of invisible man
You climbed to the top of Mount Everest, which rises to 29,000 feet. You are in the _____. a) troposphere b) stratosphere c) mesosphere d) thermosphere
Lines 13–18, ‘“We pounded along, . . . on we went,”’ suggest that the speaker sees his job on the French steamer as (A) perfunctory (B) cumbersome (C) onerous (
in right triangle ABC, the right angle is A and m b=46°. what is m_c?
Syeda had $80.45 in her bank account on Monday.She deposited $20.50 on Tuesday.She then withdrew $37.25 on Wednesday.How much did Syeda have left in her account
what is the sum of two consecutive odd numbers is 44 what is the greater of the two numbers
Approximately how many French and American troops fought at the Battle of Yorktown?
what is 5 1/4 ➗ 2 2/7
Extreme weight loss is the main result of _____.