chrislynrichard chrislynrichard
  • 21-01-2024
  • Mathematics
contestada

Choose the cereal brand with lowest price per ounce. (2 points) Brand A: 12 ounces for $2.09 Brand B: 20 ounces for $3.09 Brand A Brand B Both brands have the same price per ounce. Not enough information is given.

Respuesta :

Otras preguntas

People confronted with negative peer pressure often find it difficult to a. understand the consequences of decisions. b. identify the negative side effects.
how can you tell if u are going to get a negative answer when u are adding two integers
Which of the following credit scores is a normal credit score?
Arrange these numbers from least to greatest:
"The sky is a snotty handkerchief" is an example of: A. personification B. alliteration C. simile D. metaphor
What is a past participle?
A net can be folded to form a cube with a side length of 20 units. mc015-1.jpg What is the surface area of the cube in square units?
PLZ HELP ME WITH THESE THINGS!!!!!!!! I need this today
Which major Civil War battle is being described below? The location of this battle took place at the farthest Northern point the Confederate army reached durin
Scientists divide the atmosphere into how many layers?