alphamale7314 alphamale7314
  • 24-12-2022
  • Mathematics
contestada

A shop charges `\$4. 95` for a large `9`-ounce frozen yogurt. What is the cost per ounce of the frozen yogurt?.

Respuesta :

Otras preguntas

What is the slope of the line that passes through point (3,2) and point (6,11)?
A fisherman travels 8 miles downstream with the current in the same time that he travels 3 miles upstream against the current. If the speed of the current was 5
A train travels 20 miles in 15 minutes. How far will it travel in a hour and a half?
A _____ economy is based on personal choice. business command supply market
Which barrier to economic development is shown in the following examples? I. the high rate of HIV infection in underdeveloped nations II. the use of children as
If f(x)=4x^2+1 and g(x)=x^2-5, find (f-g)(x) A. 5x^2-6 B. 3x^2+6 C. 3x^2-4 D. 5x^2-4
may somebody help me please .
What impact does globalisation have on agricultural
I will mark brainliest!
What is 15 1/2 divided by 2 1/5