chyalyssa22 chyalyssa22
  • 22-12-2022
  • Mathematics
contestada


Tom is shopping for school supplies at CVS. The cost of 3 markers and 2 pencils came
out to be $1.80. When Angie went shopping at the same CVS, her cost of 4 markers and
6 pencils was $2.90. Determine the cost of 1 marker and 1 pencil.

Respuesta :

Otras preguntas

Terrence has 24 eggs to divide into equal groups. What are the possible numbers of eggs that Terrence could put in each group. A. 1,2,3,4 B. 2,4,6,8,12 C. 1,2,
how do you write 6,007,200 in word form
What is 2.8 as a fraction in simplest form
What is the most likely reason that a dictator would run in a rigged election
find 4 consecutive even integers whose sum is 244
#1 $11.49 for 3 packages and fid the unit rate.round to the nearest hundredth if necessary
What happened on May 14, 1948 and May 15, 1948?
the length of a rectangle is 4 cm more than the width and the perimeter is at least 48cm. what are the smallest possibleĀ dimensions for the rectangle?
What is the anwser to 5/10 - (-8/10)? I really need to know if this fraction would be a negitive?
how did the production of goods such as clothing and furniture change in the late 1800's?