anrojas2900 anrojas2900
  • 21-12-2022
  • Mathematics
contestada

At the grocery store, Abdullah purchased 3 pounds of mac and cheese for $7.50. How much mac and cheese could Abdullah buy for $20?

Respuesta :

Otras preguntas

Can someone teach me how to do this? Please and thank you
What are the causes of poor solid waste management in your community? ​
Need help! 20 points Why did the United States decide to enter World War I? to protect its interests in Europe to honor its treaty with Germany to help support
Sammy buys a pound of cheese for $3.69, a pound of ham for $7.99, and a pound of shrimp for $12.99. How much money does Sammy spend altogether? Enter your answe
Describe the relationship between Toto (Bartolomej) and Nathan’s family. Use the text evidence to support your response.
x – 2y = 13- 4x + 3y = -32x=?y=?​
please help for Anatomy&Physiology!:)
During Queen Hatshepsut's reign, Egypt enjoyed peace and prosperity. Which group of words describes prosperity?
What is the value ofx?​
Marina deposits $1,500 in a savings account at Bank of America. The bank will pay her 5% interest at the end of the year. How much additional money from interes