michicute6926 michicute6926
  • 24-11-2022
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for \$3. 12$3. 12dollar sign, 3, point, 12 per kilogram. Is the total cost of the apples proportional to the total mass? choose 1 answer:.

Respuesta :

Otras preguntas

Early agrarian societies learned to harness water with _____.
Natural resources are classified as renewable and nonrenewable. What is the difference between the two?
While arguing with a coworker, it is best to point out mistakes immediately so that you do not forget something later. True or False
How much do I need to save daily/month each month in 2016 to complete the penny challenge starting with 1 penny January 1st increasing a penny each day until De
In Dna, guanine always forms hydrogen bonds with?
The burning of fossil fuels produces a. land pollution. c. acid rain only. b. air pollution only. d. acid rain and air pollution.
The __________ is based on three elements: (1) a customer orientation, (2) a service orientation, and (3) a profit orientation.
what two number multply 8 and add to give 6
Two mixed numbers with the sum of three
which International Organization did president Roosevelt proposed the US join in 1935