agit765 agit765
  • 23-11-2022
  • Mathematics
contestada

toilet rolls come in packs of 4 and 9
the 4 packed one is priced £2.04
the 9 packed one is priced £4.68
By calculating the price per roll, determine which roll is better value

Respuesta :

Otras preguntas

Why did Dalton think it was important to use his system of symbols for the chemical elements.
what is the reciprocal of 11/12
The willingness of consumers to purchase a specific amount of a product at different prices
Sullen is to moody as monotonous is to what?
What is three fourths times five sixths
During the 1840s, which speaker provided audiences with a firsthand account of enslavement?
times of extreme cold when great sheets of ice covered parts of the earth were called
Circle two addends to add first find the sum explain your strategy 7+3+2
pilgrims faced many hardships on their voyage. What were three hardshpis they faced aboard the Mayflower?
the French announced support for the United States after the American victory at?