chanceoplustil chanceoplustil
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles. an 8-oz package costs 3.40. a 12-oz bag costs 4.80 a 26 oz package costs 10.40. which package is better

Respuesta :

Otras preguntas

Which group is a list of fixed expenses? Car insurance, rent, student loan payments Health insurance, pet needs, entertainment Mortgage, household items, clo
Which statement is an example of synecdoche? In many ways, it was the best day of the bride’s life, but unexpected mishaps almost caused it to be the worst day
What are the things you should consider when converting drugs from milligrams to milliliters?
A rectangle has a side length of three and two sevenths centimeters and a side width of 4 centimeters. What is the area of the rectangle?ten and six sevenths cm
Find the volume of the sphere
I need to know the answer
I’ve been stuck on this question for so long please somebody help I really need help
every time i wear my lucky ring, i do well on my exams; therefore, my ring causes me to do well on my exams. which logical fallacy does this sentence demonstra
which of the following nations was a member of the triple entente before the start of world war 1
A sample of zinc is heated to a temperature of 77.4ºC, then placed in a calorimeter containing 65.0 g of water. Temperature of water increases from 20.00ºC. The