aleigha4029 aleigha4029
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

6 Brand A sells a 4-ounce package of almonds for $3.99.
Brand B sells a 100-gram package of almonds for $3.99.
Which brand is the better buy?

Respuesta :

Otras preguntas

Simplify 53,045 x 1000?
(Please Help) Use your knowledge of the Triangle Sum Theory to solve for x. Then solve for L.x = ?K = ​
Which factor influenced the development of ancient civilizations along river valleys?
suppose you have d dollars. after you pay your sister the $5 dollars you owe her, you have $18 left. how much money did you have?
blue green algae multicellular or unicellular​
28Which is true? a)All elements are made of atoms. b)All atoms are made of elements. c)Atoms can be seen with normal microscopes. d)Only some types of matter ar
Anyone know about this ?
Solve for c: 2b + c =d​
Solve This −15y+7+17y=2y+70
PLEASE HELP ME!!! I WILL NAME BRAINIEST