trashawalters trashawalters
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons of premium gas cost $40.68, what is the cost of one gallon of gas ?

Respuesta :

Otras preguntas

An employee may reveal his employer’s confidential information only (check all that apply) when required by law or court order with a fully informed employer’s
Two charged particles with different speeds move one at a time through a region of uniform magnetic field. The particles move in the same direction and experien
Alicia intends to swim to a point straight across a 100 m wide river with a current that flows at 1.2 m/s. She can swim 2.5 m/s in still water. At what angle, m
Fast Co. produces its product through two processing departments. Direct materials are added at the start of production in the Cutting department, and conversio
PLEASE ANSWER ASAP Rico spins the spinner twice and determines the product of the spins. What is the probability that Rico will get a product of 20? The figure
Name the property the equation illustrates. 7 + (4 + 4) = (7 + 4) + 4
When true-breeding mice with brown fur and short tails (BBtt) were crossed to truebreeding mice with white fur and long tails (bbTT), all F1 offspring had brown
An item is priced at $14.92. If the sales tax is 4%, what does the item cost including sales tax? If necessary, round to the nearest cent. the sales tax is 4%,
describe the steps used to graph the equation 4x-2y=8 with an x- and y- intercepts.
identify two current jobs that you feel humans will still be performing in 50 years and explain why robots and computers will not be performing these jobs?