skaggs253
skaggs253 skaggs253
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

Donna bought 5 bags of dog treats for $12.50. What is the cost per bag of dog treats?

Respuesta :

Otras preguntas

john and mary went to the mall. Is that a sentence or a fragment?
depict an angle 7pi over 4 in standard position
Explain why summer in the Northern Hemisphere is cooler than summer in the Southern Hemisphere.
3/4 + 1/8= with simplest form.
Explain why summer in the Northern Hemisphere is cooler than summer in the Southern Hemisphere.
Explain why summer in the Northern Hemisphere is cooler than summer in the Southern Hemisphere.
What equals to 31 using multiplication?
(64/9)^(-2/3) Simplify the expression
Express 0.59 as a fraction....
depict an angle 7pi over 4 in standard position