emilys62 emilys62
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 20-ounce bottle of lotion costs $3.95. How much does each ounce cost?

Respuesta :

Otras preguntas

How many ways can a group of 12 fraternity brothers be assigned to rooms a, b, and c, with 4 assigned to room a, 6 to room b, and 2 to room c?
How many democrats are in the senate 2017?
Who was the king of scotland in the time of edward 111 of england?
The addition of which of the following sentences would create an effective paragraph? Dogs and cats are both fantastic pets. Dogs are loving and playful. Cats
The Works Progress Administration stimulated manufacturing by a)providing people with retirement income. b)giving workers the right to organize and strike. c)gi
Which of the following is NOT a responsibility of the vice president?
What are some external influences that may lead a person to be at risk for anorexia? (4 points)
Write a quadratic function f whose zeros are 11 and 3 .
who is your famous person? why?
Write 5/7 as an equivalent fraction with a denominator of 63