ROMEOHERNANDEZZ2236 ROMEOHERNANDEZZ2236
  • 24-10-2022
  • Business
contestada

if units a cost $4 each, units b cost $6 each, and units c cost $7 each, for a total cost of goods available of $220, the cost of goods sold to a customer who purchased 2as, 4bs, and 2cs would be:

Respuesta :

Otras preguntas

A lion's heart beats 12 times in 16 seconds. How many heartbeats will it have in 60 seconds?
how many grams are in 0.02 moles of beryllium iodide
looking at entrepreneurship as an alternative career path venture, discuss the role of family members in assisting in the process of making informed decisions a
Dave made fruit punch for his party but accidentally tripped and spilled 5/12 of the punch. How much of the punch was left?
Convert 0.74Kcal/min to cal/sec
A 1.0-kg ball with a velocity of 5 m/sec hits another 1.0-kg ball that is stationary. What is the momentum of each ball before the collision?
The main purpose of the executive branch is a. carry out laws b. interpret laws c. Create laws d. veto laws
After years of teaching, she has acquired a(n) ________ grasp of french literature. A. Encyclopedic B. Circuitous
Hydrogen gas was cooled from 423K to 323K. Its new volume is 75 mL. What was its original volume?
How do contour line show elevation, slope, and relief