mkmz mkmz
  • 24-10-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 oranges and 4 apples is 2.23 The cost of 24 oranges and 12 apples is $8.04. Find the cost of each fruit

Respuesta :

Otras preguntas

‼️PLEASE HELP ME ASAP‼️ Examine the writing scenario below: You're writing an essay to apply for a full scholarship to a prestigious private high school. Which
2. How many calories are needed to raise 50 g of iron from 55°C to 200°C? (c = 0.110 cal/g °C)
Why do you think many of the first maps created by humans were of the stars?
1. Which form of government in a Greek city-state usually came first? A. tyranny O B. oligarchy C. monarchy O D. democracy
Help I got only 15 minutes left
what safety device keeps a slotted nut from turning or coming off
Can someone tell me the answer and why plssA, B and C are three sets such that A is a subset of B and B is a subset of C.Which one of the following statements m
Please answer quick and correctly thxs I will give brainliest
john and jack divided there math homework.John solved twice as many problems as jack plus 1 more problem how many problems did each boy solve if there are 28 as
A jar contains 6 blue gumballs, 4 yellow gumballs, and 8 red gumballs. What is the probability of choosing a yellow gumball and then a red gumball if the first