rebeca1729
rebeca1729 rebeca1729
  • 23-10-2022
  • Mathematics
contestada

Deborah bought a yard of ribbon for $14.76. How much did Deborah pay per inch? (1 yard = 3 feet.)
$0.41
$0.49
$1.23
$4.92

Respuesta :

Otras preguntas

Find the center and the radius Answers A) (9,-9);225 B) (9,9);225 C) (0,3);15 D) (0,9);15
Could you please, tell me when there's a verb that must be followed by a gerund, should I classify it just as a gerund or as a progressive tense too. "I've stop
Cory has a rectangular piece of cardboard that measures 36 inches 24 inches. He cuts out squares of 4 inches from each corner of the cardboard. Then he folds an
The diagram represents the enlargement of a rectangle by using a scale factor of 6. A rectangle has a length of 30 feet and width of 6 feet. What are the dimens
In 3–5 sentences, describe the matter that is considered baryonic matter, explain why it is in this category, and compare and contrast it with other materials i
Find the sum. Express your answer in lowest terms. 3/8+5/12 AAAHHH!!!! Help!!!!!
Consider the data below which represents how much a cell phone plan charges per month for a given number of minutes for 3 different plans. Plan A: Plan B: Plan
what is a "fence-sitter"
Which of the following is an advantage of using credit?
what is a "fence-sitter"