darcylookbaddie darcylookbaddie
  • 22-10-2022
  • Mathematics
contestada

3. 40 ounces of granola costs $6.52
a. How much does granola cost per ounce? (Give your answer to the nearest cent.) pleasee help

Respuesta :

Otras preguntas

There is a mountain. The mountain is in the shape of a square pyramid. The base of the mountain measures 120 feet by 30 feet. The height of the mountain is 100
Find the slope between the two points: (9,9) and (12,15)
It took Lisa 2 hours to read the first 100 pages of a book. Then she read the last 44 pages in 1 hour. How many pages did she read per minute for the whole boo
Geographers ask two key questions every day
Are two lines that lie in parallel planes always parallel?
The word dinosaur is a scientific term that was coined by combining two ancient Greek words: deinos, which means "terrifying," and sauros, which means A. "liz
can algae Harvest energy from the Sun
What best defines anthropology?
what is equivalent to 2\3 with a denominator of 6
If the goverment is completely destroyed what will happen to us the people as a result?