darcylookbaddie darcylookbaddie
  • 22-10-2022
  • Mathematics
contestada

40 ounces of granola cost $6.52 how much does a granola cost per ounce(give your answer to the nearest cent)

Respuesta :

Otras preguntas

I need help Please help! which of the following assessment types has the greatest effect on your overall grade? a. discussion b. quiz c. quick check d. test
Why did Northern leaders select the specific objectives of the Anaconda Plan? Select one: a. They wanted to cut the South off from itself, splitting it in half
Identify the framers of the constitution and describe, in general, their background and experiences?
Read the word in parentheses; then decide which of these sentences most effectively translates an abstract concept into a mental picture. A. (Honesty) Jamal t
use property to find sum pr product 5 x 23 x 2
Zach read a book for 10 minutes every weekend in the first month, 20 minutes in the second month, 40 minutes in the third month, and 80 minutes in the fourth mo
Under the command economy who decides the answers to the three questions that all economic systems must answer? a. Government b. people c. politicians who ha
The term semite refers to a large language ethnic grouping that includes which two middle eastern people among its members? a. Jews and Chaldeans b. Persians
Which one of the following choices is the best way to build muscle bulk? a. Eat a healthy, balanced diet and follow a regular fitness program. b. Use amino ac
The smallest package weighed only 1/3 more than 1/2 the weight of the heaviest package. If the two packages combined weighed 100 kilograms, how much did the sma