genka genka
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada

1.) You are buying flower bundles and have
$24 to spend. Rose bundles cost $4. Tulip bundles
cost $6. Write an equation to describe how many
types of each kind of bundle you can buy.

Respuesta :

Otras preguntas

A physics book rests upon a level table
What is the value of a in the equation 3a + b = 54, when b = 9?
What is the solution for this equation X/2-7=9
Least to greatest: 2.7, 2.59, 2 7/12 Word problem: Brian operates an ice cream stand in a large city. He spends 0.4 of his budget on supplies, 1/12 on advertis
Which pair of compounds will form a solution?Benzene (C6H6) and hexane (C6H14)Na2SO4 and benzene (C6H6)NaCl and hexane (C6H14)H2O and CCl4More than one of the c
How did the colonist react to the battle of bunker hill?
what advantage do seeds give a plant
Why did the US Congress pass the Espionage Act in 1917?
hallie has 10 times as many pages to read for her homework assignment as janet. altogether, they have to read 264 pages. how many pages does each girl have to r
how can one organism help control the population of another organism? help me