isabellacarcelen isabellacarcelen
  • 26-09-2022
  • Mathematics
contestada

Under her cell phone plan, Sarah pays a flat cost of $69 per month and $4 per gigabyte. She wants to keep her bill at $83.80 per month. Write and solve an equation which can be used to determine gg, the number of gigabytes of data Sarah can use while staying within her budget

Respuesta :

Otras preguntas

find this using the box method
Headings and bullet points are ____. structural features of functional texts intended to eliminate the need for close reading both of these none of these
13) Which graphs of ordered pairs represent functions? A) B) C) D) E)
can someone help me ​
please just answer this question​
how do Mr and Mrs Beaver help the children?​
Cindy has $25 saved and earns $12 per week for walking dogs. Mindy has $55 saved and earns $7 per week for watering plants. Cindy and Mindy save all of the mone
What is Rebecca Nurse’s explanation of the girls’ behavior? Why does she think they are acting this way?
What is 34 ÷ 18 ? Explain your reasoning.
-x - 2 = -(2x + 1) and -4x + 11 = -2(x + 3.5)