leii55 leii55
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

The price of candy is 36 cents for 4 ounces.
How much will 1.5 pounds cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Choose the answer which suits the best. By studying during weekends her grades improved surprisingly. (A) By studying during weekends, her grades improved surp
If a positive integer n is picked at random from the positive integers less than or equal to 10, what is the  probability that 5n + 3 ≤ 14?
If you travel at a rate of 45 miles per hour.How many minutes will it take to travel 1 mile
1. Give an example of a repeating decimal where two digits repeat. Explain why your number is a rational number.2. Explain why any rational number is either a t
What is the opposite of x squared plus 5?
what two forms can you write for 0.632
at what levels do biologists study life???
Aztec civilization, Roman Empire, reign of the czars in Russia. What were 2 similarites between them?
evaluate each expression if x=6,y=8,z=3 2x+3y-z=
Can some one please help me ???