clxdz131 clxdz131
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

A 4-cup bottle of fabric softener costs $2.56. What is the price per fluid ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

how to find x of the (x+95) and (4x-10)
A small bird gathers pollen and nectar for food, but at the same time is aiding in the plant's reproduction by spreading pollen to other flowers it visits. What
Plz, Help me with this question.
(3x + 4) + (2x - 8)​
When the chestnut blight fungus, Cryphonectria parasitica, first entered Harvard Forest its population was growing exponentially. Anita MacTavish, a graduate st
Which of the following is a solution to the inequality -2x + 3> 7? A)-3 B)3 C)-4 D)-2 E)-10 F)0
find the interest earned on 45,000 at 14% for 8 years​
f(x)=3x2-15. find x if f(x)=-3
show work what is the gcf of 12x^2 and 15x^3
Each electron can be represented by 4 quantum numbers. The two electrons in the outermost level of strontium are designated at 5 s . How many quantum numbers wo