izzywizzyy
izzywizzyy izzywizzyy
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

Oliver wants to buy kiwi and raspberries to make a fruit tart. Kiwi cost $4.50 per
pound and raspberries cost $3.25 per pound. How many pounds of fruit does he buy
if he buys 2.5 pounds of kiwi and 1.5 pounds of raspberries? How many pounds of
fruit does he buy if he buys a pounds of kiwi and y pounds of raspberries?

Oliver wants to buy kiwi and raspberries to make a fruit tart Kiwi cost 450 per pound and raspberries cost 325 per pound How many pounds of fruit does he buy if class=

Respuesta :

Otras preguntas

The Jones family plans a trip to the amusement park and purchase a family package for $128.00. They also want to but lunch and souvenir cups. The chicken platte
[tex]\frac{n! + (n+1)!}{n!}[/tex]
Pls help .. No trolls pls I need this-
Most of the novels that we chose follow a linear plot. Look at the vocabulary words below and place them in the correct order. Question 1 options: resolution ri
A road-roller levels 3000m of road in 4hours How many metres does it level in a 24 hourday? please help me​
^^ which of the following would have the highest species richness?
How many square feet of outdoor carpet will we need for this hole?
Define the human rights violation of gender-based violence? ​
x is an acute angle. Find the value of x in degrees. sin (x)= 0.8​
how many numbers between 19 and 79 are the prouducts of two even numbers?