odalisortiz23 odalisortiz23
  • 21-09-2022
  • Mathematics
contestada

At a local dinner, Xavier eats 5 eggs and 4 waffles. His bills was $16.10.Hailey eats 2 eggs and 2 waffles.her bill is $7.40 . What is the price of each egg and waffle?

Respuesta :

Otras preguntas

jackson stationery sells cards in packs of 48 and envelopes in packs of 64.If kina wants the same number  of each, what is the minimum number of cards that she
what is 30 less than 4 times a number is equal to 14
What is 1.0395 x 10 to the power of 9 in standard notation
Cedar Point Amusement Park charges $51.99 for an adult admission and $26.99 for a junior admission. One Thursday, the park collected $15,591.40 from a total of
A farmer set out to travel on a 170 km stretch of lonely prairie highway at an average speed of 105 km/h. he was more than halfway across when his car broke dow
how many chromosomes does a coyote have
-5 1/2 divided by 2 1/3
A bike accelerates uniformly from rest to a speed of 7.10 m/s over a distance of 35.4m .determine the acceleration of the bike.
How do you find the derivative of y=ln(cos(x))y=ln(cos(x)) ?
What is natural transmutation?